Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest metodą leczenia różnorodnych schorzeń skórnych ,,od wewnątrz’’ i polega na śródskórnej iniekcji odpowiednio dobranych preparatów, bezpośrednio w miejsca występowania problemu. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny zarówno w terapii jak i profilaktyce wielu problemów skórnych.

Mezoterapia igłowa jest idealnym rozwiązaniem jeśli szukamy skutecznego zabiegu, który pomoże zredukować różnego pochodzenia problemy skórne praktycznie na każdej części ciała. Celem przeprowadzenia zabiegu jest dyskretna poprawa jakości skóry czyli idealny zabieg na początek przygody z medycyną estetyczną.

Wskazania

  • Spłycenie zmarszczek mimicznych
  • Utrata jędrności i napięcia skóry
  • Redukcja przebarwień
  • Rewitalizacja skóry
  • Przesuszona, zmęczona skóra pozbawiona blasku
  • Cienie pod oczami
  • Profilaktyka starzenia się skóry
  • Nawilżenie przesuszonej skóry
  • Blizny potrądzikowe oraz ubytkowe na skórze
  • Zabieg może być wykonywany u osób, które ukończyły 18 rok życia

Mezoterapia igłowa Lublin – przebieg zabiegu

Zabieg poprzedza znieczulenie w formie maści, która nakładana jest bezpośrednio przed nim. Zastosowanie miejscowego powierzchniowego znieczulenia znacznie zmniejsza negatywne odczucia podczas zabiegu. Mezoterapia polega na wprowadzeniu pod skórę poprzez mikronakłucia odpowiednich substancji. Może się to odbywać różnymi technikami. Najczęściej stosowana jest metoda grudkowa, w której preparat pozostawia się pod skórą w formie mini depozytów. Ulegają one całkowitemu wchłonięciu po upływie kilkunastu godzin. Inną formą jest metoda liniowa, polegająca na wpompowaniu preparatu do skóry przy jednoczesnym cofaniu igły, pozostawiając podłużne depozyty preparatu. Dobór odpowiednich technik podania  zależy od rodzaju preparatu oraz jego gęstości, a przede wszystkim od decyzji lekarza wykonującego zabieg.

Mezoterapia igłowa – efekt po zabiegu

Dzięki zabiegowi mezoterapii skóra już przez same nakłucia jest pobudzana do stymulacji naturalnych procesów regeneracji i odnowy. Ponadto każdy preparat dedykowany jest dla określonego problemu. Warto zapoznać się również z zabiegiem: osocze bogatopłytkowe.

Przygotowanie zabiegowe, ewentualne odstawienie leków np. rozrzedzających krew, ustala lekarz na pierwszej wizycie konsultacyjnej.

Czas trwania jest  uzależniony od wielkości obszaru poddanego mezoterapii. Zazwyczaj zabieg trwa około 30-60 minut.

Mezoterapia igłowa należy do zabiegów, które można wykonywać o każdej porze roku.

Jest to kwestia indywidualna. Seria zabiegowa jest dobierana do potrzeb indywidualnych pacjenta. Zazwyczaj zalecane są minimum 4 zabiegi w 3-4 tygodniowych odstępach czasowych.

Głównymi zaleceniami po mezoterapii igłowej jest kuracja domowa kremami przyśpieszającymi regenerację skóry oraz w razie mocnego nasłonecznienie wskazane jest zastosowanie fotoprotekcji.

Zobacz również

Mezoterapia iglowa okolicy oczu