Mikropigmentacja Lublin

Mikropigmentacja, nazywana także tatuażem medycznym włosów, jest zabiegiem małoinwazyjnym, polegającym na zaaplikowaniu naturalnego pigmentu w miejsca pozbawione włosów, co stwarza doskonałą i naturalną imitację krótko ściętych włosów.

Efekt po zabiegu mikropigmentacji

Dzięki zabiegowi mikropigmentacji można zyskać nową fryzurę z nadaniem kształtu mikro-włosa, bez nieestetycznych oznak łysienia, a także odzyskać utraconą pewność siebie oraz doskonały wygląd. Zabieg w skuteczny sposób niweluje efekty upływającego czasu.
Trwałość zabiegu jest kwestią indywidualną, najczęściej to ok. 2 – 3 lata. Pigment stopniowo jaśnieje, w sposób równomierny. Aby utrzymać efekt na stałe, należy wykonać zabieg odświeżający.

Wskazania

 • całkowita utrata włosów
 • znaczne przerzedzenie włosów, zakola
 • łysienie plackowate
 • konieczność ukrycia blizn powstałych wskutek różnego rodzaju zabiegów, urazów mechanicznych, chorób skórnych
 • obniżone poczucie własnej wartości spowodowane łysieniem
 • poprawa wizerunku w sposób naturalny, bezpieczny i niezauważalny przez osoby trzecie
 • zabieg może być wykonywany u osób, które ukończyły 18 rok życia

Mikropigmentacja Lublin – przebieg zabiegu

Do mikropigmentacji kwalifikuje specjalista – trycholog, po wcześniejszym wykonaniu niezbędnych badań oraz rozważeniu różnych alternatywnych metod leczenia. Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której omówione są wszelkie elementy związane z jego wykonaniem. Zabieg wykonywany jest przy pomocy nowoczesnego i bezpiecznego urządzenia Soft Liner, które spełnia wszelkie niezbędne normy medyczne i kosmetyczne. Do jego wykonania używane są najwyższej jakości pigmenty, które dobierane są w taki sposób, aby różnica pomiędzy naturalnie rosnącymi włosami, a ich imitacją stworzoną w trakcie zabiegu nie była zauważalna. Podczas zabiegu stosowane są wyłącznie jednorazowe igły akupunkturyczne. Urządzenie pozwala na całkowitą kontrolę głębokości na jaką wprowadzany jest barwnik, jak i na precyzyjne nadanie kształtu mikro-włosa.

Urządzenie pozwala na całkowitą kontrolę głębokości na jaką wprowadzany jest barwnik, jak i na precyzyjne nadanie kształtu mikro-włosa.

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z badaniem trychologicznym, do którego należy się odpowiednio przygotować . Niezbędne może być również wykonanie konkretnych badań laboratoryjnych.

Pierwszy zabieg trwa około 3h, zazwyczaj zalecany jest zabieg uzupełniający, a termin ustalany indywidualnie z pacjentem (w ramach pierwszej opłaty).

Zabieg można wykonać bez względu na porę roku, nie zaleca się tuż po intensywnym opalaniu.

Przez okres około 7 dni po wykonaniu zabiegu niewskazane jest uczęszczanie na saunę, siłownię itp. Należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego – wskutek tych działań dojść może bowiem do przerwania ciągłości naskórka.
Przy zastosowaniu metody krótko strzyżonego włosa, po zagojeniu należy używać specjalnych kremów z filtrem, jeśli skóra głowy narażona jest na intensywne działanie promieni słonecznych (głównie latem).

 • Przeziębienie
 • Osłabienie układu odpornościowego
 • Wirus opryszczki
 • Hemofilia
 • HIV
 • Zła kondycja skóry (np. łuszczyca, zmiany skórne, stany zapalne, rany itp.)

Cennik

Zobacz również

Accent Prime
Depilacja laserowa
Termolifting
Laser Co2
Endermologia
Laser Beauty Rejuve
Osocze bogatopłytkowe
Mezoterapia iglowa
Peelingi medyczne