Zaskórniki, wągry, rozszerzone pory

Zaskórniki nazywane też wągrami są problemem wielu osób, szczególnie w okresie dojrzewania. Warto wiedzieć, że najczęściej pojawiają się u osób ze skórą mieszaną, bądź też tłustą. Rozszerzone pory powstają na skutek nadmiernej produkcji sebum oraz niewłaściwej pielęgnacji skóry. Zmiany te są nieestetyczne, uciążliwe i trudno się ich pozbyć domowymi sposobami.

Jak pozbyć się wągrów?

Właściwy krok, żeby pozbyć się niechcianych zaskórników to wizyta u dermatologa i kosmetologa. Są to dyscypliny wspierające się w efektywnej terapii problemu z wągrami. Podstawą jest profesjonalne oczyszczenie skóry z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń a właściwy zabieg dobierze oczywiście specjalista. Czasami wymagane jest równoczesne zastosowanie preparatów medycznych zleconych przez lekarza.

Warto pamiętać, że oprócz właściwej pielęgnacji skóry, istotna jest również dieta i nawadnianie organizmu. Korzystając z profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetologicznym czy medycyny estetycznej można skutecznie poradzić sobie z problemem rozszerzonych porów.

W celu jak najlepszego dopasowania usług do stanu skóry, problemów estetycznych/zdrowotnych oraz oczekiwań pacjenta przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną lub lekarską.

Zabiegi oczyszczające
Zabiegi dedykowane skórze tłustej i trądzikowej
Laser frakcyjny CO2
Oczyszczanie wodorowe