Jak poradzić sobie z szarą, ziemistą cerą

Szara ziemista cera jest problemem, z którym zmaga się wiele osób, szczególnie kobiety. Pozbawiona blasku cera bardziej uwidacznia niedoskonałości. Dodatkowo mogą tworzyć się cienie pod oczami, co sprawia, że osoby mające ten problemem wyglądają na więcej lat.

Skóra traci blask i koloryt na skutek jej fotostarzenia się czyli naturalnego procesu. Ale dodatkowo na wygląd naszej skóry ma wpływ wiele czynników. Jedną z przyczyn jest niewłaściwa pielęgnacja lub też jej brak. Duży wpływ ma również nieodpowiednia dieta, spożywanie jedzenia „śmieciowego”, palenie papierosów, a także niewystarczająca ilość snu i przewlekłe zmęczenie. Czynniki te przyspieszają proces starzenia się skóry i powodują, że skóra jest matowa i brak jej naturalnego kolorytu i blasku. Inną przyczyną szarej, ziemistej cery są warunki zewnętrzne. Szkodliwy jest nadmiar słońca, podobnie jak zimne powietrze, dlatego jej odpowiednia ochrona ma bardzo duże znaczenie.

Jak pozbyć się szarej, ziemistej cery

Na wiele czynników powodujących szarą, ziemistą cerę możemy mieć wpływ, niwelując je lub znacznie ograniczając. Dodatkowo możemy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które w skuteczny sposób radzą sobie z problemem doprowadzając do nawilżenia i odżywienia skóry z zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz.

W celu jak najlepszego dopasowania usług do stanu skóry, problemów estetycznych/zdrowotnych oraz oczekiwań pacjenta przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną lub lekarską.

Laser frakcyjny CO2
Mezoterapia igłowa twarzy
Mezoterapia mikroigłowa
Zabiegi pielęgnacyjne