Przetłuszczająca się skóra – jak z nią walczyć?

Przetłuszczająca się skóra jest problemem, z którym zmaga się wiele osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, ale najczęściej dotyka młodzieży w okresie dojrzewania. Przyczyną jest nadmierne wydzielanie sebum spowodowane głównie zmianami hormonalnymi. Często skóra łojotokowa występuje na podłożu cery trądzikowej. Jest to problem estetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji zarówno gabinetowej jak i domowej polegającej na unormowaniu pracy gruczołów łojowych i zapobieganiu pojawiania się zmian skórnych.

Przetłuszczająca się skóra – przyczyny

Jedną z przyczyn przetłuszczającej się skóry jest zły sposób odżywiania się. Niestety w pośpiechu codziennego życia wiele osób zapomina o zbilansowanej diecie. Spożywanie zbyt dużej ilości cukru, czy też jedzenie typu „fast food” wpływa na stan i kondycję skóry powodując jej przetłuszczanie się. Dlatego na samym początku warto zadbać o odpowiedni sposób odżywiania i wyeliminować z diety przetworzone produkty. Należy pamiętać o piciu dużej ilości wody, a także wzbogacić dietę w świeże, pełnowartościowe produkty oraz pamiętać o regularnej aktywności fizycznej.

Przetłuszczająca się skóra – pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji

Aby ograniczyć przetłuszczanie się skóry należy poddać ją kompleksowej pielęgnacji. Już na samym początku pamiętaj, aby wybierać produkty dedykowane temu problemowi. Nie należy używać agresywnych środków myjących na bazie alkoholu, które mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Wbrew pozorom, w tym przypadku, nie można także zapominać o odpowiednim nawilżaniu skóry. Wyjątkowo pomocna w walce z tym problemem jest porada specjalisty, który zweryfikuje stosowaną pilęgnację domową oraz dobierze odpowiedni zabieg kosmetologiczny.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zabiegów.

Polecane zabiegi

Zabieg Azelac Peel
Laser CO2
Zabieg oczyszczający-skóra trądzikowa
Mikrodermabrazja
Peeling kawitacyjny
Sonoforeza
Zabieg detoksykująco-matujący
Zabieg Spa peel
PRX-T33