Osocze bogatopłytkowe
Zabieg osoczem bogatopłytkowym polega na biostymulacji skóry osoczem pozyskanym z własnej krwi, dlatego zyskał również nazwę „wampirzy lifting”. Wykonywany jest, podobnie jak mezoterapia, poprzez podskórne iniekcje, bądź wolumetrię, czyli wprowadzanie preparatu liniowo wzdłuż zmarszczek. Metoda podania preparatu zależy od decyzji lekarza oraz od potrzeb indywidualnych pacjenta. Lekarz przeprowadza dokładny wywiad, który ma potwierdzić brak przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz rozplanować w czasie całą kompletną terapię. Ponieważ krew pochodzi bezpośrednio od pacjenta po zabiegu nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. Przeprowadzenie zabiegu jest zatem całkowicie bezpieczne.
Wskazania
- Skóra z oznakami starzenia
- Skóra zmęczona, bez napięcia
- Skóra wiotka, pozbawiona blasku
- Nierównomierny koloryt
- Zniwelowanie łysienia
- Zabieg może być wykonywany u osób, które ukończyły 18 rok życia
Osocze bogatopłytkowe – przebieg zabiegu
W pierwszym etapie pobierana jest od pacjenta krew. Już niewielka jej ilość zapewnia skuteczność zabiegu. Pobrana krew trafia do specjalnej wirówki, gdzie dzięki zastosowaniu specjalnego żelu, erytrocyty i trombocyty są oddzielane. Do wydzielonego osocza dodawany jest czynnik aktywujący płytki krwi do produkcji cytokin, białek stymulujących komórki do ich wzrostu. Tak przygotowane osocze pacjenta podawane jest za pomocą iniekcji, dzięki czemu komórki własnego organizmu pobudzane są do regeneracji, a skóra staje się wyraźnie odmłodzona.
Efekt po zabiegu osoczem bogatopłytkowym
Po zabiegu skóra staje się odżywiona, dotleniona i wyraźnie bardziej elastyczna. Zabieg pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Powoduje widoczne spłycenie zmarszczek, a nawet ich zniwelowanie oraz wyrównanie kolorytu skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się do pół roku.