Sonoforeza

Sonoforeza polega na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry substancji aktywnych, leczniczych, kosmetycznych i witamin. Substancje wtłaczane są za pomocą specjalnego urządzenia, które emituje ultradźwięki, przekraczające barierę płaszcza hydrolipidowego.

Masaż powoduje odprężenie skóry i mięśni, poprawiając przepływ krwi i limfy, metabolizm i regenerację komórek.

Efekt po zabiegu sonoforezy

Najlepsze efekty można osiągnąć już po kilku zabiegach. Zaleca się od 8 do 12 zabiegów w celu zapewnienia optymalnego rozjaśnienia skóry.

Wskazania

  • Trądzik
  • Podrażnienia skóry
  • Rozszerzone naczynia włosowate
  • Podrażnienia
  • Przebarwienia
  • Starzejąca się skóra
  • Mało elastyczna skóra
  • Zmarszczki
  • Zabieg może być wykonywany u osób, które ukończyły 18 rok życia

Przebarwienia i plamy będą zdecydowanie mniej widoczne, skóra stanie się nawilżona i elastyczna. Sonoforeza sprawia, że skóra staje się gładka, dotleniona, a zmarszczki płytsze.

Sonoforeza Lublin – przebieg zabiegu

Zabieg sonoforezy może być poprzedzony peelingiem kawitacyjnym, który usuwa martwy naskórek. Następnie kosmetolog przesuwa po twarzy głowicę, która emituje ultradźwięki. Głowica zaopatrzona jest w specjalną szpatułkę, która emituje drgania i za ich pomocą skutecznie oczyszcza skórę. Kolejnym krokiem jest nałożenie na twarz specjalnej ampułki dobranej do indywidualnych potrzeb skóry. Na zakończenie zabiegu twarz masowana jest urządzeniem emitującym ultradźwięki, które umożliwia wchłanianie się substancji odżywczych do głębszych warstw skóry.

Do zabiegu sonoforezy nie trzeba specjalnie się przygotowywać, natomiast nie wolno wystawiać skóry na silne działanie promieni słonecznych. Nie można także korzystać z solarium. Przed samym zabiegiem warto wypić większą ilość wody.

Zabieg sonoforezy jest bardzo krótki i trwa od 10 do 20 minut.

Sonoforezę można wykonywać o każdej porze roku, ale lepiej zrezygnować z tego zabiegu w bardzo upalne dni, gdyż podrażnienie skóry może być wtedy bardziej widoczne, a dodatkowo należy chronić ją przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Zabiegi najlepiej wykonywać regularnie, w odstępie kilkutygodniowym. Po dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu można wybrać się na kolejny, przy czym najlepsze efekty widać po całej serii wynoszącej 12 zabiegów.

W przypadku sonoforezy należy unikać ekspozycji na słońce. Przez kilka tygodni nie należy stosować peelingów chemicznych. Warto jeszcze dodatkowo nawadniać skórę, pijąc większe ilości wody, a także stosować kosmetyki nawilżające, które jednocześnie złagodzą podrażnienia.

Przeciwwskazaniami do zabiegu sonoforezy są: ciąża, osłabienie, infekcje przebiegające z gorączką, stwardnienie rozsiane, ciężki stan ogólny, epilepsja, w tym padaczka lekooporna, intensywne miesiączki. W przypadku kobiet mających mniejsze krwawienie w czasie menstruacji zalecane jest, by nie wykonywały zabiegu w pierwszym ani w drugim dniu. Zabiegu nie można wykonywać również w przypadku posiadania metalowych elementów w ciele, takich jak rozrusznik serca, czy aparat ortodontyczny. Przeciwwskazaniem są także nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu, a także nerwica wegetatywna w stopniu znacznym.