Peeling kawitacyjny Lublin

Peeling kawitacyjny to oczyszczający peeling ultradźwiękowy, wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia. Zabieg umożliwia usunięcie martwych komórek, zaskórników i bakterii powodujących niedoskonałości. Może być stosowany jako przygotowanie do innych zabiegów.

Wskazania

  • Niedoskonałości cery
  • Wysuszona skóra
  • Ziemista cera
  • Nadmierne wydzielanie sebum
  • Trądzik różowaty
  • Trądzik pospolity
  • Zaskórniki, wągry
  • Zmarszczki

Jakie są efekty po zabiegu?

Po peelingu kawitacyjnym skóra jest wyraźnie nawilżona, odżywiona i rozjaśniona. Peeling można wykonać jednorazowo. Jednak zaleca się wykonanie serii zabiegów, szczególnie dla osób z problematyczną cerą.

Peeling kawitacyjny w Lublinie – przebieg zabiegu

Na samym początku kosmetolog oczyszcza skórę łagodnymi preparatami myjącymi. Następnie przy pomocy głowicy wytwarzającej fale ultradźwiękowe powoli oczyszcza poszczególne partie skóry. Zabieg uzupełniany jest preparatami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb skóry.

Na kilka dni przed zabiegiem nie należy korzystać z solarium, sauny czy basenu. Nie należy również mechanicznie usuwać niedoskonałości.

Zabieg peelingu kawitacyjnego trwa od 30 do 60 minut. W dużej mierze zależy od stanu skóry, a także rodzaju niedoskonałości.

Peeling kawitacyjny można wykonywać każdą porą roku. Należy pamiętać, aby  nie narażać złuszczonej skóry na działanie promieniowania UV oraz stosować odpowiednią fotoprotekcję.

Peeling kawitacyjny należy wykonywać co kilka tygodni lub raz na kilka miesięcy, w zależności od typu skóry i jej problemów. Warto wiedzieć, że zabiegi stanowią doskonałe uzupełnienie domowych, codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Bezpośrednio po zabiegu peelingu kawitacyjnego (do 24 godzin) należy zrezygnować z basenu, sauny oraz solarium. W tym czasie nie należy również wykonywać makijażu ani stosować samoopalaczy. Do tygodnia po zabiegu, kiedy skóra jest szczególnie narażona na podrażnienia należy używać kremu z filtrem ochronnym SPF 30 lub SPF 50.

Peelingu kawitacyjnego nie można wykonywać w ciąży. Przeciwwskazaniem są również osteoporoza, padaczka, choroby tarczycy, niewydolność krążenia, zakażenia skóry, nowotwory, metalowe implanty, czy rozrusznik serca.