Oksybrazja Lublin

Oksybrazja to peeling wodno-tlenowy, który polega na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka strumieniem rozproszonych kropelek soli fizjologicznej, aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza.

Jest w pełni bezpieczną metodą oczyszczania naskórka i można go wykonywać nawet u osób ze skórą delikatną i naczynkową.

Wskazania

  • Odnowa cery
  • Przebarwienia, zmarszczki
  • Skóra sucha, szara, zmęczona
  • Wygładzanie niedoskonałości
  • Zaczerwienienia skóry
  • Łojotok, rozszerzone pory
  • Zabieg może być wykonywany u osób, które ukończyły 18 rok życia

Efekt po zabiegu oksybrazji

Efekty oksybrazji widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów, najlepiej od 3 do 5, przy czym warto stosować tygodniowe przerwy pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Oksybrazja powodując usunięcie martwego naskórka przyczynia się do poprawy kolorytu skóry. Po serii zabiegów można zauważyć spłycenie zmarszczek, a także nawilżenie i ujędrnienie skóry.

Przebieg zabiegu oksybrazji

Zabieg wykonywany jest w trzech krokach. W pierwszej fazie specjalista dokonuje demakijażu oraz zabezpiecza wrażliwe okolice oczu i uszu. Następnie kieruje w stronę skóry strumień tlenu i soli fizjologicznej. Wysokie ciśnienie sprawia, że martwy naskórek jest bardzo szybko odrywany nie powodując przy tym dużego podrażnienia skóry. Na samym końcu na oczyszczoną skórę aplikowane są preparaty odżywcze dobrane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta.

Nie trzeba stosować żadnych szczególnych przygotowań do oksybrazji. Wystarczy zrezygnować z solarium i opalania.

Zabieg oksybrazji trwa 15-30 minut. Zaliczany jest do zabiegów przyjemnych.

W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów kosmetycznych oksybrazję można wykonywać o każdej porze roku, gdyż jest to zabieg, który nie podrażnia skóry.

Zabiegi oksybrazji warto stosować regularnie w odstepach 1-3 tygodni (zależy on od rodzaju skóry). W przeciwieństwie do mikrodermabrazji, oksybrazja nie powoduje podrażnień skóry ani silnego zaczerwienienia.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce. Nie zaleca się również korzystania z sauny, solarium czy basenu. Kolejnego dnia można powrócić do normalnej aktywności, pamiętając o odpowiednim nawadnianiu i fotoprotekcji.

Pomimo tego, że oksybrazja jest zabiegiem dobrze tolerowanym, to mimo wszystko istnieją pewne przeciwwskazania do których należą: przeziębienie, stany gorączkowe, uszkodzenia naskórka, infekcje bakteryjne i wirusowe, nowotwory.