Zabiegi na przesuszoną skórę

Problem suchej skóry dotyczy wielu osób i związany jest z utratą jej właściwego nawilżenia na tle odwodnienia. Nieestetycznie prezentująca się skóra wydaje się matowa i pozbawiona blasku i niestety szybciej się starzeje.
Przyczyn pojawienia się suchej skóry jest dużo i mogą one być skutkiem nieodpowiedniej pielęgnacji lub mieć podłoże chorobowe. Niewłaściwa pielęgnacja, a także długie przebywanie na słońcu, szczególnie bez odpowiedniej ochrony, powoduje uszkodzenie warstwy lipidowej naskórka i nadmierną utratę wilgoci. Niestety używanie nieodpowiednich kosmetyków, bądź też nadmiar ich stosowania przyczynia się do zwiększenia tego problemu, gdyż produkcja sebum znacząco się obniża. Nadmierne przesuszanie się naskórka powoduje również nieodpowiednia dieta czy niewłaściwe nawadnianie organizmu. Należy także pamiętać, że przyczyny wysuszonej skóry mogą leżeć po stronie zdrowotnej i być objawem niektórych chorób.

Jak poradzić sobie z suchą skórą?

Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem celem wykluczenia przyczyn zdrowotnych. Jeśli problem suchej skóry leży po stronie jej pielęgnacji warto skorzystać z porady specjalisty: kosmetologa czy lekarza medycyny estetycznej. Obecna medycyna ma naprawdę dużo do zaoferowania, począwszy od zabiegów pielęgnacyjnych, po bardziej zaawansowane z użyciem substancji odżywczych, kwasu hialuronowego, wszystko po to by poprawić wygląd skóry i zapewnić satysfakcję pacjenta.Nieodzownym elementem terapii suchej skóry jest odpowiednie nawadnianie organizmu, należy pić minimum 1,5 litra wody dziennie, a także dieta bogata w warzywa i owoce.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zabiegów.

Zabiegi na przesuszoną skórę

Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia Styl Hydro MAX
Peeling Argipeel
Skóra w blasku zdrowia
Zabieg bankietowy
Mezoterapia filorga NCTF
Mezoterapia Hyalual Electri
Aquashine BR
Endermologia LPG zabieg twarz+szyja
Oksybrazja
Zabieg Endermoliftingu LPG
Mezoterapia Aquashine PTX