Rozstępy

Rozstępy są nieestetycznymi, zbliznowaciałymi zmianami na skórze, które powstają na skutek jej nadmiernego rozciągania. Pojawieniu się rozstępów w pewnym stopniu można zapobiegać dbając o właściwe napięcie i nawilżenie skóry. Jeśli skóra jest miękka i odpowiednio odżywiona jest w stanie lepiej poradzić sobie z nagłym rozciąganiem. Rozstępy mogą powstać w okresie ciąży, podczas gwałtownego przybierania na wadze lub ubytku masy ciała. Zdarza się, że rozstępy mają podłoże genetyczne lub pojawiają się na tle zmian sylwetki w okresie dojrzewania. Na początku są one czerwonawe, mogą być swędzące, a dopiero później stają się białe.

Rozstępy – jakie zabiegi są polecane?

W naszym Centrum Medycyny Estetycznej w Lublinie wykonujemy skuteczne zabiegi, które pomagają poprawić wygląd skóry i przywrócić pewność siebie. Aby zmniejszyć pojawiające się rozstępy można skorzystać z zabiegu osocza bogatopłytkowego, dzięki któremu pobudzone zostają komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Można zastosować również laseroterapię przy użyciu lasera frakcyjnego CO2, który niweluje widoczność rozstępów.

Nasza kolejna propozycja to Mikroplazma frakcyna – połączenie siły lasera frakcyjnego z mocą fal radiowych. Spektakularny efekt w walce z rozstępami widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Skóra nabiera gęstości, staje się jędrna i napięta.

Ważne aby zabiegi wykonywać w seriach, gdyż to warunkuje uzyskanie pożądanego efektu.

W celu jak najlepszego dopasowania usług do stanu skóry, problemów estetycznych/zdrowotnych oraz oczekiwań pacjenta przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną lub lekarską.

Laser frakcyjny CO2