Rozstępy

Rozstępy są nieestetycznymi, zbliznowaciałymi zmianami na skórze, które powstają na skutek jej nadmiernego rozciągania. Pojawieniu się rozstępów w pewnym stopniu można zapobiegać dbając o właściwe napięcie i nawilżenie skóry. Jeśli skóra jest miękka i odpowiednio odżywiona jest w stanie lepiej poradzić sobie z nagłym rozciąganiem. Rozstępy mogą powstać w okresie ciąży, podczas gwałtownego przybierania na wadze lub ubytku masy ciała. Zdarza się, że rozstępy mają podłoże genetyczne lub pojawiają się na tle zmian sylwetki w okresie dojrzewania. Na początku są one czerwonawe, mogą być swędzące, a dopiero później stają się białe.

Rozstępy – jakie zabiegi są polecane?

Aby zmniejszyć pojawiające się rozstępy można skorzystać z zabiegu osocza bogatopłytkowego, dzięki któremu pobudzone zostają komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Można zastosować również laseroterapię przy użyciu lasera frakcyjnego CO2, który niweluje widoczność rozstępów.
Spektakularny efekt w walce z rozstępami osiągany jest dzięki zastosowaniu zabiegu Accent Prime PIXEL RF. Obkurczanie się i przebudowa włókien kolagenowych daje efekt liftingu oraz znacznej redukcji rozstępów już po pierwszym zabiegu.
Ważne aby zabiegi wykonywać w seriach, gdyż to warunkuje uzyskanie pożądanego efektu.

Polecane zabiegi

Laser CO2
Osocze Regeneris Classic/Extra
Accent Prime PIXEL RF mikroplazma frakcyjna na ciało