Plamy starcze-jak sobie z nimi radzić

Plamy pigmentacyjne to zmiany skórne, które charakteryzują się odbiegającą od skóry barwą. Za powstawanie plam odpowiada przede wszystkim podwyższony poziom melaniny -naturalnego pigmentu warunkującego m.in. barwę skóry, włosów oraz tęczówki oka.

Przebarwienia na skórze pojawiają się, gdy melanina jest ułożona w sposób nierównomierny. Miejsca, w których występuje nagromadzenie barwnika, pokrywają się brązowymi lub ciemnobrunatnymi zmianami.

Plamy pigmentacyjne zlokalizowane są w miejscach, które mają najczęstszy kontakt z promieniowaniem słonecznym czyli: twarzy, szyi, dekolcie lub dłoniach. Defekty w postaci przebarwień mogą wywoływać dyskomfort estetyczny, dlatego warto zastanowić się nad ich usunięciem.

Na szczęście medycyna estetyczna proponuje szereg bardzo skutecznych metod usuwania plam starczych dla osób w każdy wieku. Zabiegi, które polecamy są skuteczne. Zaliczamy do nich laseroterapię, peelingi medyczne, kuracje z wykorzystaniem specjalnych preparatów składających się ze składników aktywnych, dzięki którym plamy starcze stają się zdecydowanie jaśniejsze lub całkowicie niewidoczne.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zabiegów.

Polecane zabiegi

Laser CO2
Laser Beauty Rejuve
Retix-C
Cosmelan
Dermamelan
Zabieg Azelac Peel
Zabieg Ferulac Peel
Zabieg Ferulac Valencia
Zabieg Ferulac Peel z witaminą C