Nadpotliwość to problem związany z nadmiernym wydzielaniem potu przez gruczoły potowe. To problem wstydliwy i powodujący duży dyskomfort, jednak stosując się do zasad higieny, odpowiedniej diety, a także decydując się na zabiegi zmniejszające ilość wydzielanego potu można sobie skutecznie pomóc.

Nadpotliwość może być uogólniona czyli dotyczyć całego ciała, bądź miejscowa i wtedy zazwyczaj obejmuje dłonie, stopy, pachy, twarz czy głowę.

Przyczyny nadpotliwości mogą być bardzo różne, począwszy od złej diety i spożywania zbyt pikantnych potraw, czy dużej ilości alkoholu, kawy czy herbaty, przez problemy natury zdrowotnej. Ponadto przyczyny mogą mieć uwarunkowania genetyczne lub być związane z nadwagą i otyłością. Jeśli wykluczy się chorobowe przyczyny, można przystąpić do leczenia problemu nadpotliwości z zastosowaniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej np. podanie toksyny botulinowej w okolice gruczołów potowych.

W celu jak najlepszego dopasowania usług do stanu skóry, problemów estetycznych/zdrowotnych oraz oczekiwań pacjenta przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną lub lekarską.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zabiegów.

 

Toksyna botulinowa