Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Należy zaznaczyć, że prawidłowy udział procentowy tkanki tłuszczowej jest inny u obydwu płci, a jest to związane z układem hormonalnym. Tłuszcz jest potrzebny do prawidłowego działania hormonów żeńskich estrogenów, dlatego kobiety posiadają od 3 do nawet 20% więcej tkanki tłuszczowej od mężczyzn.
Przyczyną gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej mogą być zaburzenia hormonalne, ale przede wszystkim wynika to z nieprawidłowej, bogatej w cukry proste diety. Bywa, że skłonność do gromadzenia się tkanki tłuszczowej jest również uwarunkowana genetycznie. W diecie i ćwiczeniach dąży się do tego, by zredukować ilość tkanki tłuszczowej białej na rzecz tkanki tłuszczowej brązowej. Jest to jednak proces żmudny i często nietrwały, a efekty mogą nie być wystarczająco zadowalające.  Prawidłowa dieta, ćwiczenia i zabiegi medycyny estetycznej pozwalają uzyskać wymarzony efekt.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – z jakich zabiegów warto skorzystać?

W celu niwelowania nadmiaru tkanki tłuszczowej stosowane są zabiegi, które pomogą zmniejszyć masę ciała oraz np. obwód ud, brzucha a także ujędrnią skórę zapewniając właściwe jej odżywienie. Zabiegi zmierzające do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, wyszczuplania i modelowania sylwetki są jednymi z najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zabiegów.

Polecane zabiegi

Endermologia LPG Alliance
Lipoliza Iniekcyjna AQUALYX
Lipoliza Prostolane Inner B
Zabieg Accent Prime fala radiowa i ultradźwięki na ciało
Zabieg Accent Prime fala radiowa na ciało
Zabieg Accent Prime ultradźwięki na ciało
Pakiet SMUKŁA SYLWETKA SILVER
Pakiet SMUKŁA SYLWETKA GOLD
Pakiet SMUKŁA SYLWETKA PREMIUM
Pakiet SZCZUPŁE RAMIONA
Pakiet JĘDRNE POŚLADKI
Pakiet PŁASKI BRZUCH i BOCZKI
Pakiet ANTYCELLULITOWY na uda
Pakiet FIT PREMIUM