Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Należy zaznaczyć, że prawidłowy udział procentowy tkanki tłuszczowej jest inny u obydwu płci, a jest to związane z układem hormonalnym. Tłuszcz jest potrzebny do prawidłowego działania hormonów żeńskich estrogenów, dlatego kobiety posiadają od 3 do nawet 20% więcej tkanki tłuszczowej od mężczyzn.
Przyczyną gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej mogą być zaburzenia hormonalne, ale przede wszystkim wynika to z nieprawidłowej, bogatej w cukry proste diety. Bywa, że skłonność do gromadzenia się tkanki tłuszczowej jest również uwarunkowana genetycznie. W diecie i ćwiczeniach dąży się do tego, by zredukować ilość tkanki tłuszczowej białej na rzecz tkanki tłuszczowej brązowej. Jest to jednak proces żmudny i często nietrwały, a efekty mogą nie być wystarczająco zadowalające.  Prawidłowa dieta, ćwiczenia i zabiegi medycyny estetycznej pozwalają uzyskać wymarzony efekt.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – z jakich zabiegów warto skorzystać?

W celu niwelowania nadmiaru tkanki tłuszczowej stosowane są zabiegi, które pomogą zmniejszyć masę ciała oraz np. obwód ud, brzucha a także ujędrnią skórę zapewniając właściwe jej odżywienie. Zabiegi zmierzające do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, wyszczuplania i modelowania sylwetki są jednymi z najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej.

W celu jak najlepszego dopasowania usług do stanu skóry, problemów estetycznych/zdrowotnych oraz oczekiwań pacjenta przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną lub lekarską.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zabiegów.

Fala radiowa i ultradźwięki
Endermologia
Pakiety zabiegów
Konsultacja i analiza składu ciała
Plany żywieniowe