Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Należy zaznaczyć, że prawidłowy udział procentowy tkanki tłuszczowej jest inny u obydwu płci, a jest to związane z układem hormonalnym. Tłuszcz jest potrzebny do prawidłowego działania hormonów żeńskich estrogenów, dlatego kobiety posiadają od 3 do nawet 20% więcej tkanki tłuszczowej od mężczyzn.
Przyczyną gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej mogą być zaburzenia hormonalne, ale przede wszystkim wynika to z nieprawidłowej, zbyt tłustej, czy bogatej w cukry proste diety. Bywa, że skłonność do gromadzenia się tkanki tłuszczowej jest również uwarunkowana genetycznie. W diecie i ćwiczeniach dąży się do tego, by zredukować ilość tkanki tłuszczowej białej na rzecz tkanki tłuszczowej brązowej. Bywa, że dieta i ćwiczenia nie pomagają, wtedy dobrym wyborem są zabiegi medycyny estetycznej.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – z jakich zabiegów warto skorzystać?

W celu niwelowania nadmiaru tkanki tłuszczowej stosowane są zabiegi, które pomogą zmniejszyć masę ciała oraz np. obwód ud, brzucha a także ujędrnią skórę zapewniając właściwe jej odżywienie. Zabiegi zmierzające do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, wyszczuplania i modelowania sylwetki są jednymi z najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zabiegów.

Polecane zabiegi