Brodawki, kurzajki, znamiona i różnego rodzaju zmiany skórne są nie tylko problemem estetycznym ale również zdrowotnym. Są to zwykle zmiany łagodne i mogą występować na różnych częściach ciała, począwszy od dłoni, a na powiekach kończąc.

Zabiegi na brodawki, kurzajki, znamiona, zmiany skórne

Brodawki zwane też kurzajkami wywołane są wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Zakażenie przenoszone jest poprzez bezpośrednią styczność z chorym, głównie drogą płciową, czasami w wyniku korzystania z przedmiotów higieny osobistej takich jak ręcznik. Warto także pamiętać o ubieraniu obuwia ochronnego korzystając z publicznych basenów, czy sauny.

Znamion pojawiających się na skórze nie należy ignorować. Mimo, że najczęściej są zmianami łagodnymi powinny być kontrolowane i w razie konieczności – usuwane. Uwagę powinny zwrócić znamiona, nawet te niewielkie, które narażone są na częste otarcia, intensywne działanie promieni słonecznych itp.

Przed usunięciem zmian skórnych konieczna jest konsultacja lekarska, na której oceniana jest zmiana, jej charakter i pochodzenie oraz dobrana metoda leczenia. Niekiedy może okazać się konieczne pobranie wycinka ze zmiany i poddanie go ocenie histopatologicznej w celu wykluczenia ewentualnego podłoża nowotworowego. Procedura taka zapewnia właściwą kwalifikację zmiany oraz sposobu jej usunięcia.

W celu jak najlepszego dopasowania usług do stanu skóry, problemów estetycznych/zdrowotnych oraz oczekiwań pacjenta przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną lub lekarską.

Laser frakcyjny CO2
Laserowe usuwanie zmian skórnych
Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
Dermatoskopia