Masaż antycellulitowo-wyszczuplający

Masaż antycellulitowo-wyszczuplający uznawany jest za jedną z najlepszych metod walki z tzw. pomarańczową skórką, w celu modelowania sylwetki oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Skutecznie poprawia wygląd pośladków, ud czy brzucha eliminując cellulit. Wykonując masaż regularnie i systematycznie poprawiamy ukrwienie skóry nadając jej jędrność i elastyczność. Efekty modelowania sylwetki i redukcji cellulitu, a także usunięcia toksyn z organizmu, osiągane są poprzez rozbicie komórek tłuszczowych w skutek mechanicznego pobudzenia tkanki łącznej. Stymulując mikrokrążenie zwiększane jest ukrwienie tkanki podskórnej i pobudzane naczynia krwionośne, a ciało staje się gładkie i jędrne. Jest to niewątpliwie świetny sposób na zmniejszenie obrzęków kończyn dolnych oraz przyśpieszenie przemiany materii i obniżenie napięcia mięśniowego.

Wskazania

  • Pierwsze oznaki cellulitu
  • Cellulit na udach, pośladkach
  • Cellulit twardy, lipidowy, mieszany
  • Profilaktyka zdrowej skóry

Masaż antycellulitowo-wyszczuplający

Masaż aromaterapeutyczny – efekt po zabiegu

Efekty masażu antycellulitowo-wyszczuplającego nie są widoczne od razu. Na samym początku można zauważyć, że skóra staje się jędrniejsza, a także wygładzona i uelastyczniona. Zmiany cellulitowe są także zdecydowanie mniej widoczne. Zmniejszają się także obrzęki. Najlepiej zdecydować się na całą serię ok.12 masaży.

Przebieg zabiegu

Masaż wykonywany jest przez specjalistę. Pierwszy etap jest niezwykle przyjemny i relaksujący, specjalista nakłada na skórę oliwkę jako przygotowanie do masażu właściwego. Masaż antycellulitowo-wyszczuplający rozpoczyna się poprzez bardzo delikatne ruchy wstępne, tzw. głaskanie i rozcieranie skóry. W kolejnym etapie masażysta zaczyna coraz mocniej i szybciej ugniatać skórę w celu rozbicia komórek tłuszczowych i pobudzenia naczynek krwionośnych.

Do masażu antycellulitowo-wyszczuplającego nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Zaleca się jedynie na tydzień przed nim nie korzystać z solarium, a także nie wystawiać skóry na mocne promieniowanie słoneczne. Warto także zwiększyć ilość spożywanej wody, dzięki temu można uzyskać lepsze efekty.

Masaż antycellulitowo-wyszczuplający trwa około 40 minut.

Masaż antycellulitowo-wyszczuplający można wykonywać o każdej porze roku i nie ma to jakiegokolwiek wpływu na efekt.

Masaże modelujące sylwetkę nie wymagają specjalnego rozplanowania w czasie. Warto jednak zdecydować się na całą serię rozłożoną na 2 – 3 razy w tygodniu. Dla wzmocnienia efektów zaleca się terapie łączone z użyciem technologii wspomagającej modelowanie sylwetki np. Endermologia LPG Alliance. (to bez pogrubienia, tylko2-3 razy Boldem ijest błąd w wyrazie „efektów” )

Masaż jest w pełni bezpieczny. Krótko po nim może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie skóry lub zasinienia.  Dla lepszych efektów po masażu zaleca się szczególnie dbać o skórę, poprzez stosowanie balsamów nawilżających oraz wykonywanie peelingów np. z kawy. Dla podtrzymania efektu zaleca się pić dużo wody, regularnie ćwiczyć oraz stosować zdrową, zbilansowaną dietę.

Masaż antycellulitowo-wyszczuplający przeciwskazany jest w stanach tj. infekcje skórne, choroby zakaźne, gorączka, skóra naczynkowa, nowotwory. Masaż modelujący sylwetkę jest niewskazany również dla kobiet w ciąży i okresie połogu.

Cennik

Zobacz również