Kuracja depigmentująca

Kuracja depigmentująca to zabieg przeznaczony dla osób borykających się z każdym typem przebarwień. Działa bezpośrednio na melaninę nagromadzoną w wierzchnich warstwach skóry, a także działa na przyczyny powstawania przebarwień. Efekt terapii jest skuteczny i długotrwały. Zabieg wykonywany jest wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej w specjalistycznym gabinecie. Procedura składa się z 2 etapów: jeden wykonuje lekarz w gabinecie następny krok to dokończenie kuracji przez pacjenta w domu według schematu dobranego przez lekarza. Preparat wykorzystany podczas zabiegu zawiera składniki aktywne, a także kwas salicylowy oraz kwas kojowy, fitowy, arbutynę, palmitynian retinolu, a także kwas askorbowy.

Wskazania

  • Eliminacja przebarwień, piegów
  • Odmłodzenie, wygładzenie skóry
  • Rozjaśnienie skóry
  • Rozszerzone pory
  • Plamy starcze, posłoneczne
  • Przebarwienia hormonalne (melasma, chloasma)
  • Zabieg może być wykonywany u osób, które ukończyły 18 rok życia

Cosmelan LublinEfekt po kuracji

Kuracja usuwa przebarwienia słoneczne, hormonalne, wyrównuje koloryt skóry oraz hamuje wydzielanie sebum. Leczy stany zapalne różnego pochodzenia, a także likwiduje powierzchniowe zmarszczki oraz rozszerzone pory. Zabieg silnie nawilża skórę oraz stymuluje i regeneruje włókna kolagenowe. Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu od zabiegu jednak najlepszy rezultat uzyskuje się po miesiącu. Ponadto skóra staje się rozjaśniona i poprawia się jej poziom nawilżenia. Nie tworzą się zaskórniki, a skóra staje się jędrna, gładka i pełna blasku.

Przebieg kuracji

Kuracja zawsze rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, który kwalifikuje pacjenta do jego wykonania. Podczas tej wizyty zostaje ustalony fototyp skóry, a także rodzaje przebarwień. Na tej podstawie lekarz dobiera odpowiednią kurację. Na samym początku na skórę aplikowana jest maska. Z nałożoną maską na twarzy pacjent udaje się do domu. Po 6 – 8 godzinach konieczne jest zmycie maski letnią wodą. Następnie należy samodzielnie w domu zastosować dedykowany krem. Należy go nałożyć według schematu dobranego przez lekarza. Po upływie dwóch tygodni od zabiegu konieczna jest konsultacja podczas której omawiane są jego efekty. Podczas samego zabiegu może wystąpić bardzo delikatne swędzenie oraz pieczenie.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, niemniej jednak na kilka dni przed nim należy unikać intensywnego opalania się. Nie należy także stosować silnych środków złuszczających naskórek.

Zabieg trwa maksymalnie do 30 minut. W tym czasie zazwyczaj lekarz przeprowadza konsultację oraz samą kurację. Drugi etap kuracji wykonywany jest samodzielnie w domu.

Zasadniczo pora roku wykonania kuracji nie ma znaczenia. Jednak warto unikać bardzo wysokich i niskich temperatur, które mogą wywoływać dodatkowe podrażnienia skóry.

Zabiegu nie trzeba specjalnie rozplanowywać w czasie, a to dlatego, że nie wywołuje on żadnych skutków ubocznych. Może powodować lekki dyskomfort i podrażnienie, natomiast sam zabieg nie wymaga rezygnacji z codziennej aktywności.

Po zabiegu i zmyciu maski należy zastosować się do zaleceń lekarza i zgodnie z nimi stosować krem przeznaczony do pielęgancji domowej. Warto także zrezygnować z nadmiernego opalania się, solarium, a także sauny. Ponadto nie wolno stosować peelingów silnie złuszczających naskórek, szczególnie przez pierwszy miesiąc, kiedy skóra wraca do normy po zabiegu.

Po zabiegu może być odczuwalny delikatny obrzęk oraz pieczenie szczególnie przy skórze wrażliwej. Choć zabieg jest w pełni bezpieczny, to mimo wszystko nie zawsze można z niego skorzystać. Przeciwwskazaniem jest ciąża, a także okres karmienia piersią. Ponadto zabiegowi nie można poddać się mając opryszczkę, bliznowce, świeżą opaleniznę, aktywny trądzik, a także uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.