Trądzik różowaty
Zmiany trądzikowe nie dotyczą jedynie osób w okresie dorastania. Trądzik różowaty jest to przewlekła choroba, diagnozowana już u osób od 30 r.ż. i dotyczy nawet 10-15 procent populacji w wieku od 30 do 50 lat. Jest to przypadłość, która częściej spotyka kobiety oraz dotyka głównie skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mniej licznie chorują mężczyźni, jednak oni zmagają się z ostrzejszą postacią trądziku różowatego.
Przyczyny choroby są złożone i mogą mieć podłoże genetyczne, hormonalne lub łojotokowe. Czynniki zewnętrzne, które często również przyczyniają się do powstawania zmian trądzikowych to infekcje skórne różnego rodzaju, nieodpowiednia dieta (np. alkohol, kawa czy ostre przyprawy), kuracje niektórymi lekami (np. sterydy, antybiotyki), stres czy czynniki zewnętrzne – atmosferyczne oraz niewłaściwa pielęgnacja skóry.
Zmiany skórne są wyjątkowo uciążliwe i długotrwałe, występują początkowo na niewielkiej powierzchni skóry, a mogą rozszerzyć się nawet na całą twarz, szyję i dekolt. Często towarzyszy im nieprzyjemne uczucie pieczenia i napięcia skóry. W tym przypadku z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oferując szereg zabiegów pozwalających pozbyć się trądziku różowatego.
W celu jak najlepszego dopasowania usług do stanu skóry, problemów estetycznych/zdrowotnych oraz oczekiwań pacjenta przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną lub lekarską.