Laser Frakcyjny CO2

W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na skorzystanie z dobroczynnego działania lasera frakcyjnego CO2. Jest to nowoczesne urządzenie, które dzięki technologii frakcjonowanej wiązki laserowej skutecznie pomaga usuwać problemy skórne, takie jak przebarwienia, związane z procesem starzenia, przebytymi urazami lub chorobami oraz pobudza ją do intensywnej regeneracji.
Laser Frakcyjny CO2 Lublin tworzy w skórze regularną siatkę mikrouszkodzeń, które pobudzają znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie zdrowe komórki do wzmożonej regeneracji i odbudowy, dzięki czemu uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę. Powstają wówczas nowe włókna kolagenowe, a skóra staje się zdecydowanie bardziej napięta, jędrna i elastyczna.

Wskazania

  • Zmarszczki
  • Nieestetyczne blizny (np. potrądzikowe, pourazowe, pooparzeniowe, pooperacyjne)
  • Zmiany skórne (np. brodawki, odciski itp.)
  • Rozstępy
  • Przebarwienia skórne (posłoneczne, starcze)
  • Zabieg może być wykonany u osób, które ukończyły 18 rok życia

Osoby poniżej 18 roku życia na wykonanie badania obowiązkowo powinny zgłosić się z rodzicem/opiekunem prawnym.

Laser Frakcyjny CO2 Lublin – przebieg zabiegu

Zabieg jest bezpieczny a rekonwalescencja pacjenta po zabiegu jest stosunkowo krótka. W celu zminimalizowania dyskomfortu podczas zabiegu, może być wykonany w znieczuleniu powierzchniowym np. preparatem EMLA.

Laser CO2 – efekty po zabiegu

Przede wszystkim laser frakcyjny CO2 pozwala na uzyskanie efektu kompleksowego odmłodzenia skóry, która staje się jędrna, napięta i elastyczniejsza, zmarszczki, bruzdy i blizny są spłycone, przebarwienia mniej widoczne, pory zwężone i spłycone, koloryt skóry bardziej świeży i promienny. Skóra wyraźnie odmładza się i nabiera zdrowszego wyglądu.

Przed zabiegiem trzeba bezwzględnie pamiętać o kilku istotnych kwestiach, jeszcze na etapie przygotowań. Skóra poddawana zabiegowi nie może być opalona, dlatego nie należy opalać się na 14 dni przed zabiegiem.
Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować preparatów zawierających witaminę A (retinol), C, E oraz kremów i maści zawierających sterydy.
Na 4 dni przed zabiegiem nie należy stosować leków: aspiryna, polopiryna, Acard, Polocard i inne zawierające kwas acetylosalicylowy, niesterydowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Nie należy zażywać ziół takich, jak: dziurawiec, nagietek.
Bezwzględnie trzeba poinformować lekarza wykonującego zabieg o wszystkich zażywanych lekach, o ewentualnej tendencji do opryszczki oraz uczuleniu na leki znieczulające (lignokaina, tetrakaina). Jeżeli pacjent choruje na cukrzycę, również powinien o tym fakcie poinformować lekarza wykonującego zabieg.

Zabieg trwa od 15 do 30 minut, w zależności od obszaru ciała poddanemu zabiegowi.

Należy pamiętać, że zabieg może być przeprowadzany w okresie jesienno-zimowym.

Właściwy efekt po zastosowaniu lasera CO2 jest widoczny po upływie około 3-6 tygodni. To też najlepszy moment na ewentualne powtórzenie zabiegu. Kiedy jest ono potrzebne? W przypadku niedużych przebarwień czy płytkich zmarszczek satysfakcjonujące efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu. Natomiast głębokie zmarszczki, bruzdy i blizny wymagają powtórzeń w odstępach 6-12 tygodniowych.

  • Po zabiegu skóra jest podrażniona – występują zaczerwienienia i obrzęk, może pojawić się pieczenie, uczucie ściągania skóry, które powinny minąć po około 2-3 dniach. Wówczas pojawiają się małe strupki, które przez kolejne 4 – 5 dni ulegną stopniowemu złuszczeniu. Odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas w głębi ulega regeneracji.
  • Dla uzyskania optymalnego efektu należy przez 3-7 dni stosować kremy przyspieszające gojenie i regenerację zgodnie z zaleceniami lekarza wykonującego zabieg.
  • Oprócz tego przez minimum miesiąc od zabiegu zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem UV, przed każdym wyjściem na zewnątrz nawet w pochmurny dzień.

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 nie powinny być przeprowadzane u kobiet w ciąży, ani u osób z wrodzoną skłonnością do tworzenia się bliznowców. Nie jest również wskazane wykonywanie ich u pacjentów z aktywną opryszczką lub innymi ranami otwartymi, chorobą nowotworową skóry oraz leczących aktywny trądzik Isotretinoiną i 6 miesięcy po zaprzestaniu leczenia.