Cosmelan

Kuracja Cosmelan jest w pełni bezinwazyjna i polega na skutecznym pozbyciu się przebarwień skóry oraz jej regeneracji, co daje wyraźny efekt odmłodzenia. Intensywne wygładzanie powierzchni skóry uzyskuje się poprzez zamykanie rozszerzonych porów. Kuracja Cosmelan jest bardzo skuteczna zarówno w przypadku usuwania przebarwień z twarzy, jak i innych części ciała. Jej działanie jest niezwykle intensywne, przy czym w pełni bezpieczne.

Wskazania

  • Eliminacja przebarwień, piegów
  • Odmłodzenie, wygładzenie skóry
  • Rozjaśnienie skóry
  • Rozszerzone pory
  • Plamy starcze, posłoneczne
  • Przebarwienia hormonalne (melasma, chloasma)
  • Zabieg może być wykonywany u osób, które ukończyły 18 rok życia

Cosmelan LublinCosmelan – efekt po kuracji

Po kuracji Cosmelan skóra staje się jędrniejsza, pełna blasku, a jednocześnie bez przebarwień. Zabieg sprawdza się także przy problemie rozszerzonych porów, dzięki temu zmniejsza się ilość zaskórników i twarz staje się gładka i pełna życia. Dodatkowym efektem jest poprawa jędrności skóry i niwelowanie drobnych zmarszczek, w tym zmarszczek mimicznych.

Ilość zabiegów jest dopasowywana indywidualnie, w zależności od stanu skóry. Pierwsze efekty są już widoczne między 8 a 10 dniem od rozpoczęcia kuracji, zaś najlepszy efekt uzyskuje się już po około miesiącu. Długość utrzymywania się efektu kuracji zależna jest od fototypu skóry i odpowiedniego postępowania po zabiegu.

Cosmelan – przebieg zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja u lekarza medycyny estetycznej celem zakwalifikowania do zabiegu. Cosmelan jest kuracją, która składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich przeprowadzany jest w gabinecie. Na samym początku skóra pacjenta zostaje odtłuszczona specjalnym roztworem odtłuszczającym. Następnie nałożony zostaje na nią krem Cosmelan 1, który tworzy maskę. Cosmelan zawiera kwas kojowy, fitowy, arbutynę, palmitynian retinolu oraz kwas askorbowy. Drugi etap może być przeprowadzony w domu samodzielnie. Wystarczy tylko zmyć po kilku godzinach nałożoną przez specjalistę maskę i przez miesiąc nakładać na skórę krem Cosmelan 2.

Choć kuracja Cosmelan jest w pełni bezpieczna, to należy się do niej odpowiednio przygotować. Już na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać ekspozycji skóry na słońce, a także stosowania kosmetyków, które mogą wywołać podrażnienia skóry. Kuracja nie może być też przeprowadzana u osób z łuszczycą, nawet w fazie remisji. Przed samym zabiegiem należy dokładnie zmyć makijaż i nie stosować żadnych kremów, nawet nawilżających.

Nałożenie roztworu odtłuszczającego, a następnie maski trwa zaledwie kilka minut. Jeżeli nie pojawią się żadne dolegliwości, maskę można po kilku godzinach zmyć już samodzielnie w domu zimną wodą.  Na osuszoną powierzchnię skóry należy nałożyć krem Cosmelan 2, którego używa się jeszcze przez miesiąc zgodnie ze wskazówkami lekarza.

Kurację Cosmelan można przeprowadzić o każdej porze roku, pamiętając jednak o odpowiednim przygotowaniu do niej skóry. Ze względu na zalecenia przedzabiegowe polecamy wykonywać kurację w okresie jesień – wiosna, gdy temperatura nie jest zbyt wysoka i skóra jest w mniejszym stopniu narażona na szkodliwe promieniowanie UV.

Po przeprowadzonej kuracji Cosmelan należy, zgodnie z zaleceniami lekarza, stosować na skórę krem Cosmelan 2, który przyspiesza gojenie się naskórka. Skórę należy myć jedynie zimną wodą. Przez pierwszy miesiąc po kuracji całkowicie zabronione jest stosowanie peelingów. Nie należy także używać drażniących skórę kosmetyków. W okresie gojenia się naskórka zakazana jest ekspozycja na słońce oraz korzystanie z solarium.

Kuracji nie można stosować u osób uczulonych na którykolwiek składnik preparatu, bądź też u osób zmagających się z problemami dermatologicznymi lub problemami skóry. Osoby z obniżoną odpornością lub przyjmujące leki immunosupresyjne również nie powinny korzystać z tego zabiegu. Cosmelan nie może być stosowany także w przypadku aktywnego trądziku, czy stanów zapalnych skóry. Zabieg nie może być wykonywany u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią. Przeciwwskazanie stanowi także opryszczka, mocno opalona skóra, a także stosowanie środków przeciwtrądzikowych lub kremów zawierających witaminę A, bądź pochodne witaminy A.

Cosmelan cena

Zobacz również

Accent Prime
Depilacja laserowa
Termolifting
Laser Co2
Endermologia
Laser Beauty Rejuve
Osocze bogatopłytkowe
Mezoterapia iglowa